School trips

School trips

Każdy może sobie przypomnieć ze swoich lat szkolnych wycieczki do najważniejszych miast Polski  i poznawanie rodzimej historii. Dzięki edukacyjnym wyjazdom dzieci i młodzież mają szansę dowiedzieć się nieco więcej również  o Toruniu – w okresie wiosenno-letnim na ulicach Starówki tłumnie pojawiają się grupy szukające wiedzy i rozrywki.

Jeśli jesteś nauczycielem lub opiekunem takiej grupy, to poniższa sekcja może Ci pomóc zorganizować i zaplanować pełną przygód, bezpieczną wycieczkę tak, aby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni.

Podpowiedź! W roku 2019 Toruń odwiedziło ponad 2 mln osób, dlatego warto pamiętać o tym, że wcześniejsza rezerwacja terminów to najlepsza gwarancja miejsca noclegowego i warsztatowego. W sezonie turystycznym naprawdę bywa u nas gorąco!  

 

NOCLEGI
W centrum i w okolicach Torunia znajduje się wiele hosteli i schronisk młodzieżowych, które oferują dużą ilość miejsc noclegowych w niskich cenach. Grupy poruszające się piechotą mogą zainteresować się noclegami na kempingu po drugiej stronie Wisły, na ulicy Legionów lub w wynajmowanych na czas letni domach studenckich. Dla grup poruszających się autokarem dobrą opcją będzie oddalona o kilka kilometrów od Starówki Barbarka lub Fort IV na ulicy Chrobrego.

ATRAKCJE
Większość miejsc do zwiedzenia w Toruniu jest otwarta przez cały rok (z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy) – tyczy się to całego Muzeum Okręgowego, Muzeum Etnograficznego i Ogrodu Zoobotanicznego. Niektóre z nich jednak przestają obsługiwać turystów wraz z zakończeniem sezonu turystycznego. Mowa tu przede wszystkim o pokazach Fontanny Cosmopolis oraz rejsach po Wiśle.  Szerszych informacji na ten temat dostarczy Państwu zakładka „Zwiedzanie”.  

W planowaniu sezonowych atrakcji warto również wziąć pod uwagę festiwale i wydarzenia cykliczne, które znajda Państwo tutaj

PRZEWODNIK
W Toruniu znajduje się kilka biur przewodnickich, które jest przygotowane na oprowadzanie dzieci i dorosłych w różnym wieku. Aby znaleźć idealnego dla grupy przewodnika, mogą się Państwo odwołać do naszej zakładki z informacjami na ten temat.    

TRANSPORT I PARKOWANIE
W okolicy Starówki znajduje się kilka parkingów przeznaczonych dla autokarów, a największy z nich można znaleźć przy zjeździe z tzw. Ślimaka Getyńskiego, zaraz przy Bulwarze Filadelfijskim, ok. 2 minut piechotą od Starego Miasta. Szczegółowe informacje na temat parkingów znajdą Państwo tutaj. 

JEDZENIE
Nie wszystkie hostele i schroniska oferują wyżywienie. Na szczęście Toruń skupia w okręgu Starówki zarówno drogie restauracje, jak i tanie jadłodajnie z dużą ilością miejsca. Idealnymi lokalami dla dużych grup mogą się okazać np. bar mleczny „Małgośka” lub restauracje na ulicy Łaziennej.  Po pełną listę z informacjami zapraszamy do działu „Gastronomia”.

Oprócz tych informacji prezentujemy również listę obiektów, które mogą dopełnić szkolną wycieczkę. Zapraszamy do lektury.

The ruins of the Teutonic Order Castle

The castle was built in 13th century on site of former fortified settlement. That is why it has an unusual horseshoe shape.

The ruins of the Teutonic Order Castle
Przedzamcze 3
87-100 Toruń
Tel.: 662 072 661
info [at] tak.torun.pl
The Centre of Modern Times Młyn Wiedzy

The Centre of Modern Times occupies the area of 5 thousand square meters, on 6 floors in the former steam mill from the end of the nineteenth century.

The Centre of Modern Times Młyn Wiedzy
Władysława Łokietka 5
87-100 Toruń
Tel.: 56 690 49 90
centrum [at] centrumnowoczesnosci.org.pl
Planetarium Orbitarium and Geodium

Planetarium, Orbitarium and Geodium are situated in the nineteenth century buildings of the old gas plant.

Planetarium and Geodium
Franciszkańska 15
87-100 Toruń
Tel.: 56 622 60 66
Fax.: 56 622 50 66
office [at] planetarium.torun.pl
The House of Legends of Toruń

The House of Legends is a combination between an interactive museum and a theatre. The visitors watch six installations located in the Gothic basement.

The House of Legends of Toruń
Szeroka 35
87-100 Toruń
Tel.: 56 621 07 14
biuro [at] domlegend.pl
The Zoobotanical Garden

The Zoobotanical Garden in Toruń is situated several hundred metres west of the Old Town. It was founded over 200 years ago and originally it was a botanical garden.

The Zoobotanical Garden
Bydgoska 7
87-100 Toruń
Tel.: 56 622 42 10
Fax.: 56 622 42 10
zootorun [at] op.pl

Pages