Masakatsu Tagami

Masakatsu Tagami

grafika Masakatsu Tagami
Data: 
23.02.2018, hour 17:00
Organizator: 
Muzeum Okręgowe w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Miejsce: 
Kamienica pod Gwiazdą
Położenie: 
Opis wydarzenia: 

Elementy fantastyczne i wątki moralizatorskie w twórczości Masakatsu Tagamiego ze zbiorów Janusza Traczykowskiego i Muzeum Okręgowego w Toruniu

Od ponad pół wieku Masakatsu Tagami (urodzony w 1944 r. w Onoda, w prefekturze Yamaguchi) tworzy prace graficzne i malarskie. Studiował filozofię na Uniwersytecie w Yamaguchi, następnie ukończył Wydział Grafiki i Malarstwa Uniwersytetu Tokijskiego.
Początkowo artysta zafascynowany był przede wszystkim grafiką. Jego prace aż kipiały od ludzkich namiętności zamkniętych w okowach samotności, zagubienia w natłoku wybuchającej cywilizacji. W twórczości Tagamiego często pojawiają się wątki moralizatorskie i fantastyczne elementy. Ostatnie prace przedstawiają pesymizm ujęty w karykaturze ludzkich zachowań. Tym razem malarsko artysta prezentuje świat w otchłani cynizmu, smutku, pesymizmu, karykaturze i prowokacji, nie wychodząc jednak poza granice kanonów narodowej japońskiej tradycji.Twórczość artysty można było podziwiać na licznych wystawach nie tylko w Japonii, lecz również w Anglii, Francji i Niemczech, a w 1979 roku jego prace eksponowało toruńskie Biuro Wystaw Artystycznych. Były one także prezentowane w kilku innych miastach naszego kraju.

Bilety: 10 zł normalny; 7 zł ulgowy